Best Western Kraków
PLEN
od do
02 mar 03 mar
< >
Efekt Express Kraków Hotel

Zostaw dobre wrażenie po spotkaniu biznesowym

Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz – ten pozorny truizm, często bywa zapominany przez przedstawicieli firm szykujących się do spotkania z potencjalnym kontrahentem. Zapominając o powyższej zasadzie, w trakcie spotkania możemy sobie strzelić w kolano zaprzepaszczając szansę na zbudowanie trwałej i wartościowej relacji. Aby na wstępie nie popełnić faux pas warto pamiętać o podstawowych zasadach, które pozwolą pożegnać rozmówcę w pełni zadowolonego ze spotkania.

Zaufanie klienta to przepis na nawiązanie współpracy. Jak je osiągnąć? Niestety nie ma na to sprawdzonych przepisów. Każdy człowiek jest inny, dostrzega różne szczegóły, docenia odmienne wartości. Chcąc ułatwić Państwu dotarcie do celu przedstawiamy środki, które skrócą drogę do zbudowania relacji, od której dzieli już tylko krok do partnerstwa.

Zrób dobre pierwsze wrażenie

Kulturalne powitanie, zaproponowanie czegoś do picia, sprawny small talk oraz schludny, profesjonalny ubiór – te czynniki zostaną dostrzeżone jako pierwsze. Na wstępie nie ma czasu na prezentację swojej wiedzy i umiejętności. A pierwsze wrażenie destynuje chęć rozmówcy do dalszej konwersacji. Jeśli nie zostaniemy dobrze odebrani na początku, szansę na powodzenie spotkania niestety będą niższe. Wówczas realizacja kolejnego punktu mówiącego o przygotowaniu, również merytorycznym, powinna zostać wykonana zdecydowanie sumienniej. A i to nie gwarantuje sukcesu. Dlatego nie można zapomnieć o biznesowym stroju i odpowiednim przyjęciu gościa, gdyż właśnie w ten sposób zwiększymy swoje szansę na skierowanie rozmowy w odpowiednim kierunku.

Bądź przygotowany do rozmowy

Choć wydaje się to oczywiste, nie każdy przed pierwszym spotkaniem poświęca czas na przygotowanie się do rozmowy, stawiając na spontaniczność. W przypadku rozmów biznesowych nie jest to dobra droga. Zdecydowanie korzystniej prezentuje się osoba znająca branżę rozmówcy, historię firmy którą reprezentuje, zdarzenia mające wpływ na obecny stan w jakim się znajduje czy zadania jakie realizuje.

Dobrą praktyką jest również „teoretyczne” poznanie osoby, z którą będziemy rozmawiać – tematycznie nawiązania do zainteresowań skrócą dystans, tym samym pozwalając na swobodniejszą rozmowę. Zwiększy to szanse na osiągnięcie celu, czyli zbudowanie relacji, a nawet rozpoczęcie współpracy.

Zadbaj o profesjonalną oprawę

Spotkania biznesowe w restauracjach są coraz częstsze, choć bywają niekorzystnie postrzegane przez rozmówcę. Jeśli wymagana jest dyskrecja, w jego trakcie podpisywane będą ważne dokumenty czy np. zaplanowany jest pokaz multimedialny warto skorzystać z miejsc, które pozwolą na spotkanie w cztery oczy, bez zbędnych osób. Jeśli nie dysponujemy odpowiednim miejscem w siedzibie firmy dobrym pomysłem jest skorzystanie z usług firm dysponujących odpowiednim zapleczem. Jeśli chodzi o spotkania biznesowe w Krakowie doskonałym pomysłem jest skorzystanie z oferty Hotelu BEST WESTERN Efekt Express Kraków. Z atrakcyjnie urządzonych i profesjonalnie wyposażonych sal Klienci naszej firmy mogą skorzystać w celu przeprowadzenia spotkania biznesowego – kolacji, firmowego lunchu czy podpisaniu umowy o współpracy. Fachowa obsługa, odpowiednia atmosfera i sprzęt pozwalający na przeprowadzenie np. pokazu slajdów to środki prowadzące do osiągnięcia biznesowego sukcesu.

Pożegnanie gościa jest równie ważne jak powitanie

Pierwsze wrażenie rzutować będzie na całym spotkaniu, zaś ostatnie, które zrobisz w trakcie pożegnania, zostanie „zabrane” na zewnątrz. Dlatego będąc gospodarzem należy odprowadzić rozmówcę do drzwi bądź windy nie rezygnując przy tym z rozmowy. Należy – podobnie jak na wstępie – zrobić wszystko by zachować dobre wrażenie, a relacja która budowana była przez całe spotkanie nie ulotniła się w kilka sekund.

« powrót
zwiń »
Each Best Western® branded hotel is independently owned and operated.