Best Western Kraków
PLEN
od do
02 mar 03 mar
< >
Efekt Express Kraków Hotel

Trzy pomysły na spacer po Krakowie

Wybierasz się na wycieczkę do Grodu Kraka? Chcesz zaplanować wyjazd w taki sposób, by maksymalnie wykorzystać czas na zwiedzanie? Zacznij od spraw organizacyjnych ? gdy załatwisz kwestie dojazdu i znajdziesz tanie pokoje w Krakowie, możesz śmiało planować trasę wycieczki. W zależności od Twoich zainteresowań i charakteru wyjazdu, można dostosować trzy propozycje spaceru do swoich potrzeb. W każdej z nich znajdziesz interesujące obiekty, które koniecznie trzeba zobaczyć w Krakowie ? jeśli dobrze rozplanujesz czasowo swoje zwiedzanie, istnieje duża szansa, że zobaczysz wszystko.

Trasy tradycyjne ? zobacz jak najwięcej

Pierwsze dwa pomysły na spacer po Krakowie obejmują te zabytki, które powinny być obowiązkowe na Twojej liście. Trasa nr 1 obejmuje ścisłe centrum ? znajdziemy tam obiekty takie jak: barbakan, Rynek Główny ze swoimi najważniejszymi kamienicami oraz sukiennicami, bramę Floriańską, wieżę ratuszową, baszty obronne. Warte zobaczenia obiekty sakralne to oczywiście Kościół Mariacki ze słynnym retabulum ołtarza głównego autorstwa Wita Stwosza, kościół św. Piotra i Pawła, św. Andrzeja oraz św. Wojciecha na Rynku Głównym. Kilka godzin należy również wygospodarować na zwiedzanie wzgórza królewskiego z Wawelem ? nie zapomnijcie o zdjęciu ze smokiem ? może akurat zionie ogniem, co uda się uwiecznić na fotografii.

Po takim spacerze, kiedy zobaczymy już wszystkie obowiązkowe zabytki, możemy poszerzyć nasze zwiedzanie o słynny krakowski Kazimierz wraz z jego dawną częścią żydowską. I tutaj nie zabraknie godnych uwagi obiektów, spośród których można wyróżnić chociażby siedem synagog: Remuh, Wysoką, Poppera, Kupa, Izaaka oraz Tempel - najstarsza pochodzi z XV wieku! Inne obiekty to oczywiście kościoły: św. Katarzyny oraz Bożego Ciała oraz kościół Paulinów na Skałce. Dawny rynek dzielnicy żydowskiej stanowi Plac Wolnica wraz z ratuszem. Będąc na Kazimierzu, warto również zobaczyć cmentarz Remuh przy najstarszej synagodze przy ulicy Szerokiej oraz nowy cmentarz żydowski. Chętni mogą również odbyć wycieczkę według ulic dawnego getta: od ulicy Dąbrówki, przez Rękawka, Limanowskiego, Józefińską aż do Rynku Podgórskiego.

Wyjdź poza centrum

W zwiedzaniu Krakowa nie trzeba ograniczać się jedynie do punktów historycznych ? na uwagę zasługuje także niegdyś oddzielne miasto, a obecnie dzielnica Krakowa, czyli Nowa Huta. To zbudowane niegdyś dla pracowników huty im. Lenina osiedle, zadziwia aż do dzisiaj swoim uporządkowaniem i realizacją założeń socrealizmu. Co ciekawe, nie zabraknie tu także budynków w stylu neoklasycystycznym. Wokół Nowej Huty po upadku komuny narosło wiele mitów ? najlepiej zweryfikować je samemu, udając się na wycieczkę do tej dzielnicy. Ucieszy to z pewnością fanów urbanizmu dawnych lat.

Jak widać, możliwości zwiedzania w Krakowie jest niemało ? należy zatem wybrać takie, które zrealizują nasze oczekiwania. Pewne jest to, że miasto stanowiące dawną stolicę Polski ma w sobie niesamowitą energię i przyciąga nie bez powodu.

« powrót
zwiń »
Each Best Western® branded hotel is independently owned and operated.