Best Western Kraków
PLEN
od do
02 mar 03 mar
< >
Efekt Express Kraków Hotel

Największe centrum konferencyjne w Krakowie

Na sukces szkolenia pracowniczego składa się wiele czynników. Doskonale współgrające ze sobą zwiększają szanse na powodzenie inwestycji. Według badań przeprowadzonych przez specjalistów rozwoju osobistego i psychologii sukcesu, amerykańska firma Motorola wydając 1 dolara na szkolenie swoich pracowników zyskała 33 dolary zwrotu. Zysk widać jak na dłoni. Dlatego tak ważne jest zadbanie, by poza konkretnymi informacjami, którymi chcemy poszerzyć wiadomości posiadane przez podwładnych, zadbać o odpowiednią oprawę.

Szkolenie pracownicze może być realizowane zarówno przez osoby wewnętrzne firmy, jak i zewnętrznych trenerów. Tematycznie nieznane są ramy, których mówca powinien przestrzegać ? liczy się efekt, który chce osiągnąć. Dlatego ważne jest ustalenie celów warsztatów, a dopiero w dalszej kolejności rozpoczęcie działań zmierzających do ich realizacji.

Organizacja szkolenia ? na co zwrócić uwagę?

Jak wspomnieliśmy, odpowiednia oprawa szkolenia to znaczne zwiększenie szans na powodzenie inwestycji. Dlatego też należy przeanalizować każdy z wyborów jakie stoją przed organizatorem, by próba podniesienia kwalifikacji pracowników przyniosła oczekiwane efekty.

Wśród najważniejszych kwestii organizacyjnych dotyczących szkolenia pracowniczego należy wymienić:

Jeśli chodzi o miejsce szkolenia możliwości mamy dwie ? zorganizować je wewnątrz firmy, lub wynająć specjalną salę poza miejscem pracy. Pierwsza opcja pozwoli uczestnikom warsztatów poczuć się swobodniej, gdyż będą ?u siebie?, druga ciągnie za sobą zdecydowanie więcej plusów. Wynajęcie specjalnej sali przygotowanej w konkretnym celu to sposób na podniesienie rangi spotkania, możliwość skorzystania z wielu udogodnień i szansa na zmieszczenie większej ilości osób. Doskonałym przykładem jest tu największe centrum konferencyjne w Krakowie, jakim dysponuje BEST WESTERN Efekt Express Kraków Hotel oraz pojedyncze sale na terenie budynku. Dogodna lokalizacja, olbrzymi parking, doświadczona obsługa czy odpowiednie wyposażenie to cechy, które czynią miejsce to niemal bezkonkurencyjnym.

Jeśli szkolenie będzie dłuższe niż kilkadziesiąt minut, warto zadbać o niewielki poczęstunek dla uczestników. W przypadku gdy zdecydujemy się na wynajęcie sali poza siedzibą firmy powinniśmy zdecydować się na pełną obsługę. W przypadku skorzystania z powyżej przedstawionej oferty nie musimy się o to obawiać ? centrum konferencyjne lub sale hotelu BEST WESTERN Efekt Express Kraków to możliwość skorzystania ze wsparcia pracowników krakowskiej firmy

Organizując szkolenie dla pracowników firmy, należy ustalić datę, która nie będzie dezorganizowała pracy zespołu. Najlepsze są momenty po skończonym projekcie lub przed jego rozpoczęciem.

Nawet w przypadku krótkich spotkań pracowniczych, określone ramy czasowe i tematyczne będą niezwykle pomocne. Pozwalające na trzymanie w ryzach spotkania, w pewien sposób wymuszą na prowadzącym i uczestnikach przestrzeganie tematu i nie ?odpływanie? w dygresje. Przygotowując plan spotkania nie można zapomnieć o takich elementach jak ustalenie czasu potrzebnego na realizację poszczególnych punktów z uwzględnieniem pytań od słuchaczy, czasu na przerwy i poczęstunek czy ewentualny test sprawdzający zdobytą wiedzę. Warto również ustalić margines błędu ? nieplanowane dygresje, pytania czy dyskusje mogą w znaczny sposób zaburzyć wcześniej ustalony porządek.

  • wybór miejsca
  • catering i obsługa
  • wybór dogodnego terminu
  • ustalenie harmonogramu

Przede wszystkim efekt

Szkolenia pracownicze organizuje się w konkretnym celu. Mają one za zadanie przekazać uczestnikom konkretne informacje, zaznajomić z nową strategią firmy lub poszerzyć ich kompetencje. Jedynie osiągając zamierzony cel, który należy ustalić przed rozpoczęciem działań, można powiedzieć, że warsztaty miały sens i przyniosły zamierzony efekt.

Dobrym pomysłem, po zakończeniu szkolenia, jest przeprowadzenie ankiety wśród uczestników na temat poszczególnych elementów warsztatów, by ze swojej perspektywy mogli ocenić skuteczność i zasadność przeprowadzonych działań.

« powrót
zwiń »
Each Best Western® branded hotel is independently owned and operated.