Best Western Kraków
PLEN
od do
26 sty 27 sty
< >
Efekt Express Kraków Hotel

Jak zaplanować wycieczkę do Grodu Kraka?

Mimo, że za oknem chłód, temperatury oscylują wokół 0 st. Celsjusza to chętnie, choćby dla ocieplenia atmosfery i poprawy nastroju, planujemy wakacyjne wojaże. Kraków, dawna stolica Polski, jedno z najpiękniejszych miast w naszym kraju, często wymieniany jest jako czołowy punkt urlopowych wyjazdów. Podpowiadamy jak przygotować wycieczkę do Krakowa, by zobaczyć jak najwięcej, nie wydając przy tym astronomicznych kwot.

Wawel, Kazimierz, Sukiennice, liczne budowy sakralne, klimatyczny Rynek i urzekające knajpki ? to tylko podstawowe atrakcje, którymi przywita nas Kraków. Lepiej przygotowani turyści zapewne odwiedzą ważne dla historii miasta Zabłocie, dawne getto żydowskie, Skałki Twardowskiego, zalew Zakrzówek, zamek w Przegorzałach czy Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej "Manggha". Atrakcji jest naprawdę wiele, trzeba tylko właściwie zagospodarować czas by wszystko zobaczyć.

Dojazd, wikt i opierunek - jak zaplanować?

Planując wycieczkę do Krakowa, podobnie zresztą jak w każde inne miejsce, przygotowania warto zacząć od przeliczenia gotówki, jaką chcemy przeznaczyć na urlopowanie. Od niej zależeć będą dalsze kroki ? posiłkując się konkretnymi kwotami łatwiej wybierzemy hotel, podejmiemy decyzję co do biletowanych miejsc, które odwiedzimy itd.

Po zaplanowaniu budżetu na wycieczkę, zastanówmy się w jaki sposób chcemy dotrzeć do Krakowa. Niekoniecznie najlepszą opcją będzie samochód. Istnieje wielu prywatnych przewoźników autokarowych, którzy ? szczególnie przy rezerwacji miejsc z dużym wyprzedzeniem ? umożliwią zakup bardzo taniego biletu wyjeżdżając z wielu polskich miast. Dobrym pomysłem są również pociągi czy nawet autobusy państwowe.

Odejmując ceny biletów od puli przeznaczonej na wyprawę, możemy przejść do kolejnego kroku ? poszukania noclegu. Tani hotel w Krakowie niekoniecznie musi być obskurny czy położony w niebezpiecznej dzielnicy miasta. Doskonałym przykładem jest BEST WESTERN Efekt Express Kraków Hotel usytuowany w dobrze skomunikowanej części miasta, oferujący swoim gościom wygodę, wyżywienie, liczne atrakcje oraz atrakcyjne ceny. Poszukując spania w Krakowie można także rozważyć motel (Kraków przoduje pod względem ilości moteli w Polsce) lub prywatne kwatery.

Gdy uda się zarezerwować nocleg i kupić bilety podróżne powinniśmy rozpocząć najmilszą część przygotowań ? planowanie miejsc do zobaczenia. Komputer z dostępem do Internetu wystarczy by wyszukać najciekawsze zakątki Grodu Kraka i posiłkując się notesem, długopisem oraz mapą, lub bardziej nowocześnie ? tabletem lub smartfonem, wypisać i zaznaczyć okolice, do których planujemy się udać. W trakcie realizacji tego punktu warto pomyśleć o wyżywieniu i znaleźć miejsca, które w dobrej cenie pozwolą na zjedzenie dobrego obiadu lub obiado-kolacji.

Plecak na ramię, mapa w dłoń, czas rozpocząć zwiedzanie - czyli realizacja planu zwiedzania Krakowa

Planowanie i organizacja wyjazdu, jeśli zostanie rozsądnie poprowadzona, może przynieść sporo przyjemności. Podróżowanie palcem po mapie, oglądanie zdjęć interesujących miejsc w Internecie, szukanie najatrakcyjniejszej oferty hotelowej to czynności, które mentalnie zbliżą nas do urlopu i pozwolą choć w niewielkim stopniu poczuć atmosferę wypoczynku. W przypadku wyprawy do takich miast jak Kraków, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem turystów z całego świata, postawienie na spontaniczność niekoniecznie jest dobrą decyzją ? możemy stracić zdecydowanie więcej gotówki, niż gdybyśmy poświęcili kilka chwil na dokładne rozplanowanie każdego etapu wyjazdu.

« powrót
zwiń »
Each Best Western® branded hotel is independently owned and operated.