Best Western Kraków
PLEN
od do
09 sie 10 sie
< >
Efekt Express Kraków Hotel

Hotel w centrum czy na obrzeżach Krakowa?

Podjęcie decyzji o wyjeździe do Krakowa pociąga za sobą wybór najbardziej odpowiedniego hotelu. Przebieranie w licznych ofertach może raczej namnożyć kolejne pytania, zamiast przynieść konkretne rozwiązanie. Każdy z hoteli reklamuje się bowiem jako najlepszy, najtańszy i przebija swoją ofertą poprzednika, dopóki nie znajdziemy jeszcze innej oferty. Gdy dodatkowo nagli nas czas, problem gotowy. Zastosowanie się do kilku porad pomoże dobrać idealny hotel, który nie nadweręży naszego budżetu i pozwoli na komfortowy nocleg.

Co wpływa na cenę noclegu?

Ceny w hotelach za jedną noc w Krakowie i innych dużych miastach potrafią niekiedy wprawić w osłupienie. Czynnikami, które z pewnością na nią wpływają, będą lokalizacja i standard. Mimo to hotele położone bliżej centrum zawsze będą droższe niż te na obrzeżach, co zostaje wykorzystane przez właścicieli i nie zawsze idzie w parze z wysoką jakością usług. Warto zatem rozważyć, czy kurczowe trzymanie się lokalizacji ma sens ? w praktyce może okazać się, że znajdziemy pokoje o lepszym standardzie nieco dalej, a zapłacimy za nie dużo mniej. Pamiętajmy, że na komfort noclegu składa się nie tylko lokalizacja ? kiedy inne kryteria nie będą spełnione, pozostaniemy rozgoryczeni przepłaceniem za coś, co nie było warte swojej ceny.

Lepiej wybrać hotel w centrum, czy na obrzeżach miasta?

Wspomniane już centrum miasta dyktuje ceny, które mogą znacznie przewyższać oferty hoteli z obrzeży. Kraków na mapie Polski prezentuje się wybitnie turystycznie, zatem nie powinniśmy łudzić się, że na ostatnią chwilę znajdziemy coś taniego w centrum. Gdy do tego dodać żywiołowość miasta, które tętni życiem cały dzień ? od rana do nocy ? może okazać się, że spokojny nocleg w centrum jest właściwie niemożliwy. Najlepszym rozwiązaniem będą hotele w Krakowie położone nieco dalej od centrum, jednak z dobrym połączeniem komunikacyjnym. Ich położenie gwarantuje ciszę, której nie znajdziemy w centrum. Dodatkowo ceny za noc będą zdecydowanie niższe niż w hotelach położonych w mieście. Z racji tego, iż lokalizacja zdaje się być nieco nadużywanym argumentem, w hotelach na obrzeżach będziemy pewniejsi tego, za jaki standard płacimy. Jeśli szukamy miejsca, które pozwoli nam na relaks i odpoczynek od zgiełku miasta, obrzeża będą najlepszym rozwiązaniem.

« powrót
zwiń »
Each Best Western® branded hotel is independently owned and operated.