Best Western Kraków
PLEN
od do
02 mar 03 mar
< >
Efekt Express Kraków Hotel

Poznaj uroki dawnej stolicy Polski

Polska to nie tylko doskonałe położenie w centralnej części Europy, wyjątkowy język czy bogata historia. To również mnóstwo pięknych miast, które nieustannie przyciągają turystów z całego świata. Jednym z nich jest bez wątpienia Kraków, dawna stolica naszego kraju, która na obszarze nieco ponad 325 km kwadratowych mieści około 760 tys. mieszkańców. Zamek Królewski na Wawelu, Sukiennice, Kościół Mariacki czy Kazimierz to miejsca znane na całym świecie, które każdy Polak przynajmniej raz w życiu powinien odwiedzić.

Wycieczki do Krakowa cieszą się niesłabnącą popularnością wśród turystów z całego świata. Na dobrą sprawę, Grodu Kraka nie trzeba nikomu przedstawiać - przechadzając się ulicami miasta trudno nie usłyszeć obcych języków, począwszy od najbliższych nam terytorialnie tj. niemieckiego, czeskiego czy rosyjskiego, na odległych skończywszy. Bogata infrastruktura turystyczna, mnóstwo przeuroczych kawiarenek i dostępnych w różnych cenach hoteli to kilka argumentów, które świadczą o atrakcyjności dawnej stolicy Polski.

Co warto zobaczyć w Krakowie?

Kraków jest jednym z miejsc na mapie Polski, na którym historia odcisnęła ogromne piętno. Był świadkiem wielu ważnych dla naszego kraju wydarzeń. Do dziś zachowało się mnóstwo budowli i miejsc z dawnych czasów. Odwiedzając Gród Kraka nie sposób pominąć Barbakan, Bramę Floriańską czy pierwotne miejsce handlu, które i dziś stanowi doskonałą lokalizację dla sprzedawców - Sukiennice. Kolejne symbole Krakowa to m.in. Kościół Mariacki, jedna z najwspanialszych rezydencji w Europie - Zamek Królewski na Wawelu i znajdująca się u jej podnóża ziejąca ogniem rzeźba smoka Wawelskiego. Warto wybrać się na Kazimierz, który łączy historię z nowoczesnością oraz spojrzeć na miasto z innej perspektywy krocząc szklakiem turystycznym po podziemiach Rynku Głównego.

Będąc w Krakowie nie można zapomnieć o "żywej" części grodu - klimatycznych knajpkach, kawiarniach czy restauracjach. Bogate zaplecze kulinarno-kulturalne nadaje charakter miastu czyniąc je jeszcze atrakcyjniejszym dla turystów.

Baza noclegowa w podwawelskim grodzie

Fakt, iż Kraków jest wart odwiedzenia nie podlega jakimkolwiek wątpliwościom - to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Gdy zdecydujemy się na wycieczkę do Grodu Kraka musimy zatroszczyć się o nocleg. Z tym nie będzie żadnego problemu. Hotele w Krakowie to bogactwo wyboru, różnorodność cen i ofert. Kraków daje pewność, że nawet jadąc "w ciemno" uda się znaleźć nocleg w dobrej cenie, w dogodnej lokalizacji, nawet w tzw. sezonie.

W Krakowie, podobnie jak w innych miastach, najlepiej wybrać hotel niedaleko centrum, by na "wyciągnięcie ręki" mieć większość zabytków, a jednocześnie nie płacić zbyt dużo, nie rezygnując przy tym z komfortowych warunków mieszkalnych. Na szczęście nie ma większego problemu ze znalezieniem takich miejsc - nasz hotel zaprasza Państwa w swoje progi oferując nocleg w konkurencyjnych cenach, przy zachowaniu wygody i dostępu do dodatkowych usług takich jak pralnia, bankomat, kantor, sklepik, restauracja, bar czy basen.

Warto poznać Kraków!

Kraków działa na turystów niczym magnes - bogactwo zabytków, wyjątkowo rozwinięta strona kulturalna miasta w połączeniu z mocno rozwiniętą bazą noclegową czynią miasto niezwykle przyjazne zwiedzającym. To doskonałe miejsce nie tylko na długą wycieczkę, lecz również weekendowy "wypad". Zapraszamy do Krakowa!

« powrót
zwiń »
Each Best Western® branded hotel is independently owned and operated.