Best Western Kraków
PLEN
od do
02 mar 03 mar
< >
Efekt Express Kraków Hotel

Planujemy weekend w Krakowie

Marzy Ci się odpoczynek od codziennej rutyny? Masz ochotę na krótki wypad? To dobry moment, by zaplanować wycieczkę. Nawet dwudniowy wyjazd pozwoli odsapnąć od nadmiaru obowiązków. Pomysłem na wyjazd może być wizyta w dawnej stolicy Polski, czyli Krakowie. Choć nie potrzeba wielotygodniowego wyprzedzenia, by z powodzeniem udać się do Grodu Kraka, warto trzymać się kilku kluczowych czynników, gdyż to od nich w dużej mierze może zależeć nasze zadowolenie z wyjazdu. Gdy do tego dodać oszczędność, mamy przepis na szybki i udany wypad.

Dojazd i zakwaterowanie

Nawet bardzo spontaniczne wyjazdy muszą spełniać pewne kryteria, a będą one związane z dojazdem do miasta i noclegiem. Jeśli nie masz auta, nic straconego ? z pewnością znajdziesz dogodne połączenie kolejowe bądź autobusowe. Przy wyjeździe planowanym wcześniej, można trafić na ciekawe promocje ? zarezerwowany z wyprzedzeniem bilet może być nawet połowę tańszy. Na krótki, weekendowy wyjazd dobrze znaleźć tani hotel w Krakowie ? poszukiwania w centrum na ostatnią chwilę mogą być bezowocne, a ze względu na lokalizację nawet kilkadziesiąt złotych droższe. Najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie hotel oddalony od centrum, ale za to z dogodnym transportem miejskim. Różnica w położeniu nie będzie szczególnie odczuwalna, a oszczędności można przeznaczyć z powodzeniem na rozmaite atrakcje, których z pewnością nie zabraknie w Krakowie.

Ustal plan zwiedzania

W dobie GPSów poruszanie się po mieście z mapą wydaje się nieco archaiczne, choć nie brakuje i takich turystów. Aby uniknąć niepotrzebnego błądzenia i maksymalnie wykorzystać krótki czas wyjazdu, najlepiej zaplanować, w które miejsca chcemy się udać. Oczywistym jest fakt, iż przez dwa dni nie zapoznamy się ze wszystkimi walorami Krakowa, jednak warto ustalić, gdzie chcemy pójść. Dobry plan zwiedzania powinien zawierać informacje o interesujących zabytkach (a będą to oczywiście: Rynek Główny, sukiennice, kopiec Kościuszki, Wawel, ale też Kazimierz i wiele innych), muzeach (Muzeum Narodowe, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa), galeriach (np. Raven, Fresz, Attis). Warto wzbogacić ten plan o punkty gastronomiczne, w których niedrogo i smacznie zjemy, bez odbijania od głównego szlaku zwiedzania. W celu zapoznania się z ofertą lokali, najlepiej poszperać na portalach społecznościowych czy serwisach gastronomicznych ? unikniemy tym samym wpadki. Z takim planem, dobranym hotelem i pewnym transportem, nie pozostaje nam nic innego, jak podbić Kraków i udać się na niezapomniany weekendowy wypad.

« powrót
zwiń »
Each Best Western® branded hotel is independently owned and operated.