Best Western Kraków
PLEN
od do
02 mar 03 mar
< >
Efekt Express Kraków Hotel

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa

Planujesz wyjazd do Krakowa, ale nie wiesz, jak załatwić sprawy organizacyjne? Chciałbyś dotknąć historii tego miasta, lecz gubisz się w przewodnikach, które polecają wiele miejsc? Rozwiązania tych problemów pojawią się, gdy zastosujesz kilka wskazówek – pozwoli to na bezproblemowe zaplanowanie naprawdę udanego, a co za tym idzie, wartościowego wyjazdu.

Dobry nocleg to podstawa

Sprawy organizacyjne bywają przez nas niechętnie załatwiane. Trudno się dziwić – poszukiwania idealnego rozwiązania są często bezowocne i w efekcie decydujemy się na takie, które nie do końca nam odpowiadają. Przede wszystkim należy zadbać o dwie podstawowe kwestie: dojazd – taki, który będzie dla nas dogodny i nie obciąży nad finansowo w nadmierny sposób oraz nocleg, który powinien spełniać te same kryteria. Do Krakowa szczęśliwie dojedziemy na wiele sposobów, zatem od naszych upodobań powinno już zależeć, czy wolimy pociąg, własne auto czy autobus. Przy wcześniejszej rezerwacji możemy zaoszczędzić niemałe kwoty pieniędzy. Z kolei nocleg w Krakowie najlepiej dobrać do charakteru naszego wyjazdu. Na pewno zawsze sprawdzone rozwiązania to dobra komunikacja hotelu z miastem oraz przyzwoity standard, który pozwoli nam na komfortowy odpoczynek po dniach pełnych wrażeń.

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa – gwóźdź programu

Miłośnicy historii lub każdy, kto chciałby zasięgnąć wiedzy na temat dawnej stolicy Polski, powinni wręcz obowiązkowo zaplanować w swoim zwiedzaniu odwiedziny w Muzeum Historycznym. W jego ofercie znajdziemy wystawy tymczasowe i stałe, które można oglądać w poszczególnych oddziałach muzeum. Będą to chociażby takie wystawy, jak:

  • Śladem europejskiej tożsamości Krakowa w podziemiach rynku
  • Dzieje i kultura Żydów krakowskich w starej synagodze
  • Kraków w czasie okupacji w fabryce Schindlera (szczególnie zainteresowani mogą być fani filmu Lista Schindlera)
  • Przedmieścia zwierzynieckie 100 lat temu w domu zwierzynieckim.

Pozwolą nam one szczegółowo zapoznać się z nie tak dawnymi dziejami Krakowa. Wzbogacone o liczne zbiory, na które składają się stare fotografie, makiety, monety, mapy i różnego rodzaju pamiątki historyczne w interesujący sposób pozwolą nam dotknąć historii tego miasta. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych, dla których przygotowano różne atrakcje o charakterze edukacyjnym. Jeśli chcesz bliżej poznać historię Grodu Kraka, zwiedzanie muzeum będzie kluczowe podczas Twojego wyjazdu.

« powrót
zwiń »
Each Best Western® branded hotel is independently owned and operated.