Best Western Kraków
PLEN
od do
02 mar 03 mar
< >
Efekt Express Kraków Hotel

Jak zorganizować chrzciny?

Chrzest to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu nowo narodzonego człowieka. Jest to również ogromne wyzwanie dla rodziców, którzy pragną zorganizować przyjęcie z tej okazji. Muszą nie tylko zająć się formalnościami, ale również zadbać o zaproszonych gości. Gdzie zorganizować uroczystość, jakie dania przygotować, jak ubrać dziecko? Na te i wiele innych pytań muszą poszukać odpowiedzi, by chrzciny które planują, były stosownym upamiętnieniem tego wyjątkowego obrzędu.

W tradycji kościoła katolickiego chrzest jest obrzędem nawrócenia i oczyszczenia z grzechów, polegający na obmyciu przez kapłana głowy dziecka wodą święconą. Od tego momentu młody człowiek staje się chrześcijaninem i jest gotowy do przyjęcia innych sakramentów. Aby uczcić to wyjątkowe wydarzenie, zazwyczaj rodzice dziecka decydują się na organizację przyjęcia. Jak je odpowiednio przygotować? Spróbujmy znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Wybierzmy stosowne miejsce

Chrzciny, podobnie jak wesele czy studniówki należy planować z odpowiednim wyprzedzeniem. Jeśli odrzucimy możliwość organizacji przyjęcia w domu, powinniśmy dużo wcześniej zarezerwować stosowną salę, która pomieści wszystkich zaproszonych gości. Właściciele obiektów przeznaczonych na organizację tego typu wydarzeń często proponują swoim klientom pełną obsługę, również w przypadku chrzcin, co pozwala rodzicom – po wniesieniu stosownej opłaty – zapomnieć o kwestiach organizacyjnych.

Dla osób chcących zorganizować chrzciny w Krakowie mamy propozycję, obok której nie można przejść obojętnie. Obsługa naszego hotelu proponuje swoim gościom, którzy zdecydują się na organizację chrzcin w jednej z przeznaczonych na większe wydarzenia sal, wyjątkową atmosferę w trakcie przyjęcia oraz pełną obsługę, która zadba by przyjęcie przebiegło sprawnie i bez problemów.

Ustalmy odpowiednie menu

Jeśli zdecydujemy się na organizację chrzcin poza domem i wynajęcie obsługi serwisowej, jedyny krok jaki będziemy musieli wykonać w kwestii posiłków, będzie akceptacja przedstawionego menu, lub jego lekka modyfikacja. Wybierając ten sposób możemy być pewni nie tylko realizacji naszych wizji, ale również otrzymania pomocnych sugestii. Profesjonalna obsługa to również pewność wysokiej jakości dań, brak przypadkowości smaku i błędów w realizacji.

W przypadku gdy sami postanowimy zadbać o posiłek, czekać będzie nas nie lada wyzwanie. Przystawki, ciepłe dania i deser to absolutne minimum. Dobrym pomysłem jest zaangażowanie pozostałych członków rodziny do pomocy – ciocia może zająć się ciastami, wujek odpowiadać za mięsa itd.

Zadbajmy o prezencję

W trakcie chrzcin należy zadbać nie tylko o swój ubiór, ale również dziecka. Idealnym kolorem dla niemowląt będzie biel. Jeśli dodamy do tego wygodę i praktyczne rozwiązania otrzymamy gotowy przepis na strój. Dobrym pomysłem jest aby po uroczystości w kościele przebrać malucha w coś bardziej komfortowego – codzienne, bawełniane ciuszki będą dobrym wyborem.

Jeśli chodzi o rodziców i chrzestnych – strój powinien być elegancki i uroczysty, a przy tym stonowany. Podobnie jak w przypadku dziecka, również starsi po wyjściu ze świątyni mogą zmienić ubrania na wygodniejsze i luźniejsze pod względem wizualnym.

Pozostawmy pamiątkę dla dziecka

Chrzciny, jak każda inna uroczystość do której zarówno dziecko, jego rodzice jak i chrzestni będą wracać wspomnieniami, warto utrwalić w formie zdjęć czy filmu. Profesjonalny fotograf czy filmowiec przygotuje materiał, który – szczególnie w dorosłym życiu osoby chrzczonej – wywoła mnóstwo pozytywnych emocji, będzie chętnie i często oglądany. Równie dobrym pomysłem jest zaangażowanie gości do wykonywania zdjęć. W dzisiejszych czasach praktycznie każdy dysponuje aparatem, który pozwoli nie tylko na wykonanie zdjęć, ale również nakręcenie krótkich filmów.

Rodzinna atmosfera to przepis na udane przyjęcie z okazji chrztu

Chrzest to jedno z najważniejszych i najczęściej wspominanych wydarzeń w życiu małego człowieka. Dlatego też warto zadbać, by ten dzień faktycznie był wyjątkowy. Organizacja małego przyjęcia z tej okazji będzie doskonałym pomysłem. Uroczysty obiad, składanie życzeń, wręczanie prezentów – tak w skrócie można opisać zwyczajowe zachowania. Jednak nie można zapomnieć, że w tym dniu najważniejsza jest uroczysta atmosfera – wszystkie działania podejmowane przy organizacji chrzcin muszą prowadzić do jej budowania.

« powrót
zwiń »
Each Best Western® branded hotel is independently owned and operated.