Best Western Kraków
PLEN
od do
02 mar 03 mar
< >
Efekt Express Kraków Hotel

Co warto zobaczyć w Krakowie?

Kraków, dawna stolica Polski, jest jednym z najchętniej odwiedzanych polskich miast. Liczne zabytki, wyjątkowa atmosfera łącząca obywali różnych państw, klimatyczne knajpki i miejsca kulturalne ? to wszystko działa jak magnes na turystów. Wawel, Sukiennice czy Kazimierz to obowiązkowe miejsca na mapie Grodu Kraka, które koniecznie trzeba zobaczyć. Jednak pytając zwiedzających o inne, warte zobaczenia okolice często zapada cisza ? podpowiadamy gdzie skierować swe kroki, co warto zobaczyć w Krakowie, jakim miejscom poświęcić więcej niż chwilę uwagi.

Nowa Huta, Zwierzyniec, Ogród Doświadczeń i Piwnica Pod Baranami - przykłady miejsc wartych zobaczenia w Krakowie

"Nie przenoście nam stolicy do Krakowa..."śpiewa grupa Pod Budą o swoim ukochanym mieście, dodając "u nas wiosną wiersze rodzą się najlepsze/i odmiennym jakby rytmem/u nas ludziom bije serce". Coś w tym jest. Prawie każdy, kto odwiedził dawną stolicę Polski, przespacerował się krakowskim rynkiem, zagościł w najsłynniejszych knajpkach powie, że miejsce to jest magiczne. Poza mieszkańcami, którzy tworzą wyjątkową atmosferę, bez wątpienia również wysokie nagromadzenie zabytków na metr kwadratowy decyduje o atrakcyjności tego miasta. Które z nich, poza najczęściej polecanymi warto zobaczyć?

Osoby zaciekawione epoką komunizmu, wśród których bez wątpienia dominować będą zagraniczni goście, swoje kroki w trakcie wizyty w Krakowie powinny skierować w stronę Nowej Huty. Takie zabytki jak drewniany kościół św. Bartłomieja, dworek Jana Matejki w Krzesławicach, Aleja Róż czy Plac Centralny, zabytkowy kościół i klasztor Cystersów w Mogile oraz Kopiec Wandy to niezwykle ważne dla historii, ale również atrakcyjne wizualnie miejsca.

Kolejnym miejscem na mapie Krakowa, które warto odwiedzić jest Zwierzyniec. Ta niezwykle piękna dzielnica nad wyraz często występuje w lokalnych legendach. Zabytki takie jak Kopiec Kościuszki, kaplica św. Małgorzaty, kościółek św. Salwatora czy Fort ?Kościuszko? trzeba znać. Goszcząc na Zwierzyńcu nie można również ominąć jednego z najstarszych założeń zakonnych w Polsce ? klasztoru sióstr Norbertanek położonego w niezwykle malowniczy sposób przy brzegu Wisły.

Dorosłym i tym nieco młodszym turystom polecamy tzw. Ogród Doświadczeń będący oddziałem Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Na ogromnym terenie, którego powierzchnia sięga 6 ha na zwiedzających czeka atrakcyjna ekspozycja geologiczna ?Geo-gródek?, ekspozycja sensoryczna ?Zapachowo?, tajemnico brzmiący ?Lem-birynt?oraz liczne urządzenia, których zadaniem jest pokazanie i zrozumienie zjawisk fizycznych.

Jak wspomnieliśmy na wstępie ? poza wyjątkowymi zabytkami, Kraków to również miejsce słynące z ogromnej liczby klimatycznych knajpek. Według krakusów, odwiedzając ich miasto, nie zerkając choćby na chwilę do najbardziej znanej piwnicy na świecie, która jest również nazwą kultowego kabaretu ? Piwnicy Pod Baranami ? popełnia się niewybaczalny błąd. Warto o tym pamiętać!

Mapa w dłoń i zwiedzać!

Trafić na odpowiedni hotel w Krakowie nie jest trudno, nawet w ścisłym centrum. Mocno rozbudowana baza noclegowa sprzyja turystom proponując warunki odpowiednie do wymagań. Gdy uda się znaleźć stosowny nocleg, nie pozostaje nic innego jak nabyć mapę miasta i udać się na spacer wyjątkowymi uliczkami, pośród klimatycznych kamieniczek, kierując swoje kroki w stronę wartych zobaczenia miejsc, których w Grodzie Kraka pod dostatkiem.

« powrót
zwiń »
Each Best Western® branded hotel is independently owned and operated.